Ставете 3 кујнски сунѓери во фрижидер: Овој едноставен трик ќе ви заштеди пари!

Доколку имате проблем со овошјето и зеленчукот кое брзо скапува во вашиот фрижидер, овој едноставен трик ќе ви биде од голема помош.

Три кујнски сунѓери ставете во фиоката со овошјето и зеленчукот.

На овој начин, вишокот на влага ќе се апсорбира во сунѓерите, а овошјето и зеленчукот нема да скапуваат толку брзо.

Сунѓерите може да ги чувате и до 15 дена, по што е потребно да ги замените.
На овој начин можете да заштедите пари, бидејќи овошјето и зеленчукот ќе имаат подолг рок на траење.

 

 

 

11.08.2017 - 13:12

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега