Стари лифтови има насекаде - неколку совети што треба да правите ако се заглавите

Старите лифтови ги има насекаде низ Македонија а многумина од нив често се расипуваат.

Еве неколку совети што треба да правите ако случајно се заглавите во лифт.

1. Пред се останете присебни и без паника

2. Дозволено е само тропање и викање по станарите за помош

3. Повикајте служба за итна интервенција

4. бидете трпеливи додека се појаватт мајсторите

5.Не пробувајте сами да се извлечете

6. Не скокајте по лифтот и не притискајте дугмиња

7. Не излегувајте низ отворот во лифтот, никогаш не се знае кога може пак да тргне

8. не кршете ни стакло на вратата или наслно да ја отварате.

 

 

 

 

17.05.2018 - 11:41

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа