Стан и викендичка во Скопје - каков имот пријавила Вилма Русковска во Антикорупциска

Јавната обвинителката за организиран криминал, Вилма Русковска вчера беше предложена од премиерот Зоран Заев да биде на чело на Специјалното јавно обвинителство.

Според анкетниот лист кој го доставила до Државната комисија за спречување на корупција кога станала јавен обвинител на свое име пријавено куќа за одмор во Скопје, од 50 метри квадратни, проценета на 410 илјади денари и стан, исто во Скопје, од 79,9 метри квадратни, проценет на 1,9 милиони денари, пишува еМагазин.

Целиот анкетен лист, ОВДЕ.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.07.2019 - 10:00

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега