Стабилно време уште утре: УХМР од четврток најави силни врнежи од снег

Умерено до значително облачно со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Во западните делови имаше слаби локални врнежи претежно од снег.

Во среда и четврток времето ќе биде стабилно со ниски утрински температури.

Влажен бран со врнежи од снег се очекува во петок.

17.01.2022 - 18:20

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега