Српските актери денеска плачат: Емотивни зборови на комеморацијата за Јанкетиќ

Комеморацијата на актерот Михајло Јанкетиќ се одржа денеска, а сите српски актери со тага се простуваат од него.

- Имаше исполнет живот, Светлана, Радомир, Милица, Ива и Марко му беа најголеми награди. Од мали нешта правеше хипербола, секоја улога ја оживуваше. Последната улога му беше дијамант. Ги поддржуваше и разбираше младите, рече во говорот Брајовиќ.

Тој почина на 15. март на 81. година по тешко боледување.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.05.2019 - 13:54

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега