Српски фудбалер почина на тренинг од инфаркт

Српскиот фудбалер Предраг Меничанин почина од срцев удар, пренесуваат белградските медиуми.

Дваесетишест годишниот Меничанин беше член на фудбалскиот клуб Обилиќ 1993 од Кукујевац, а несреќниот чин се случил за време на тренинг.

Според српските медиуми, Итната медицинска помош реагирала, но и покрај укажаната медицинска помош Меничанин не преживеал.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.02.2020 - 20:04

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега