Српската премиерка и нејзината партерка неодамна добија бебе: Ана Брнабиќ првпат јавно проговори за синот

Српската премиерка Ана Брнабиќ пред неколку месеци со својата партнерка Милица добија син, а сега прв пат проговори јавно на таа тема.

Имено, српската премиерка во мај оваа година гостуваше на конференцијата “World minds”, каде говорела на бројни политички, но и приватни прашања кои и ги поставувал орхганизаторот и основач на истоимената организација Ролф Добели.

Тогаш наводно прв пат српската премиерка проговорила за родениот син и колку ја променило тоа откако станала родител и нејзиниот поглед кон светот.

-Морав да функционирам со многу малку спиење. Еднаш на својот тим им раскажав колку бев среќна кога бебето ждригна. Родителството менува многу нешта, рекла српската премиерка, пишува „Блиц.рс“.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.12.2019 - 09:22

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега