Српската пејачка удри со глава во ѕид - ведаш пренесена во болница

Младата пејачка Александра Младеновиќ неодамна на прославата во родното Житораџе доживеала незгода.

Таа незгодно паднала, удрила со глава во ѕид и ѝ потекло крв. Нејзините најблиски веднаш ја пренеле во болница каде ѝ е констатиран благ потрес на мозокот.

Александра ги потврдила овие информации и навела дека има силни болки поради оваа незгода.

„Се повредив, вистина е, Славевме слава и јас бев многу весела, се сопнав и удрив во ѕид. Имав мачнини, ми беше ужасно. После тоа поради болки со денови бев на лекови. Имал благ потрес на мозокот, но сега сум океј, помина се“, рекла пејачката.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

06.12.2018 - 21:54

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега