Српската пејачка итно сместена во болница, ѝ се вратила тешката болест - мора да направи операција

Пејачката Нада Обриќ била примена пред два дена во болница поради отстранување на тумор. Имено, пејачката по трет пат добила рак.

Пејачката била примена како итен пациент поради отстранување на малигни ќелии.

-Точно е, ова трет пат го проживувам, но не може мене ништо да ми се случи. Јас позитивно размислувам, како што вели нашиот народ: „Преживеал Мујо и многу полошо“, така што ќе заврши ова, па ќе одиме на кафе да уживаме во животот - рекла пејачката.

Да потсетиме, пејачката во 1999 година открила дека има карцином на грлото на матката, а четири години подоцна и карцином на кожата, а после тоа имала и две операции.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.08.2019 - 11:56

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега