Среќен крај на потрагата: Најдена малолетничката од Скопје која избега

Околу 15,00 часот пронајдена и вратена во домот е 14-годишната М.С. за која на 22.03. во 20,15 часот во Полициската станица Карпош од страна на воспитувач во Јавната Установа за згрижување на деца со воспитно социјални проблеми и нарушено поведение-Скопје беше пријавено дека се оддалечила од домот.

Потрагата заврши со среќен крај.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

24.03.2019 - 14:20

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега