Среде бел ден пукано во полициски службеник во Ѓорче

Во скопската општина Ѓорче Петров попладнево се случил вооружен инцидент.

Како што дознава КУРИР, на улицата „4-ти јули“ кај слаткарницата Шехерезада, пукано било во полициски службеник.

Вооружените лица кои пукале, веднаш по настанот избегале.

Повеќе детали се очекуваат подоцна.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

01.03.2021 - 17:24

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега