Србин кој го бара цела Германија: „Да убијам неколкумина и се враќам“

Германската полиција неколку дена трага по Србинот Даниел Војновиќ кој успеа да им избега иако отслужува казна затвор.

31-годишниот Даниел осуден на три години затвор поради разбојништва, но сепак му било дозволена да ја посетува родителската куќа во Билефелд.

Викендот кај родителите го искористил да не се врати во затвор и побегнал низ прозорот од спалната соба.

Сепак на полицијата и оставил порака „да убијам неколкумина и се враќам в затвор“. Сега е на потерница и го бара цела Европа.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

25.03.2019 - 23:07

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега