Спремете шишиња навреме: Утре скопска населба ќе остане без вода

 

Во населбата Ново Лисиче во Општина Аеродром од утре ќе има прекин во водоснабдувањето поради изведување технички зафати.

Прекинот ќе биде до завршување на интервенцијата со која е предвидено да се инсталираат „затворачи” кои во иднина ќе обезбедат парцијален прекин на водоснабдувањето, односно само во деловите каде евентуално би се појавил дефект.

– Со ова ќе се надмине досегашниот проблем за прекин на водоснабдувањето во целиот реон, информираат од ЈП „Водовод и канаизација“ Скопје.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

25.08.2019 - 11:20

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега