Спремете шишиња навреме: Утре без вода една скопска населба

Без вода утре од 09:00 до 13:00 часот ќе бидат дел од корисниците од населба Радишани, во општина Бутел.

Како што информираат од Регионалниот центар за управување и кризи на Град Скопје, прекинот е поради чистење и дезинфекција на Резервоарoт за вода – Радишани.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

01.10.2019 - 18:19

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега