Спремете се за викендот: Не' очекува дожд и многу магла

Во сабота ќе се задржи релативно топло време, по одделни котлини ќе има појава на утринска магла и ниска облачност. Преку денот ќе има зголемена облачност, а попладне и во текот на ноќта во северните делови ќе има локален дожд. Утре попладне и во недела долж Повардарието ќе дува засилен северен ветер.

Од недела следува период на посвежо време со ниски утрински температури кои од вторник на повеќе места ќе бидат околу нулата.

22.10.2021 - 11:47

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега