Спречува тешки болести и го чисти црниот дроб: Една чаша од овој напиток го регенерира организмот

 

Природен напиток кој потекнува од Германија а се состои од лимон, лук, ѓумбир и вода.

Оваа комбинација има бројни предности кои може многу позитивно да влијаат врз вашето тело.

- регулирање манснотии во крвта

- превенција и лечење на запушени артерии

- лечење инфекции и настинки

- подобрување на имунолошкиот систем

- природно чистење на црниот дроб

- спречува умор

Потребни се 4 лимони со кора, 4 големи главици лук, еден мал корен од ѓумбир (4-4 сантиметри) и две литра вода.

 Измијте и исечкајте го лимонот на ситни парчиња, истото направете го со лукот и гумбирот и миксајте во блендер. Измиксаната смеса  ставете ја во тенџере и додадете ја водата па ставете на рингла и згрејте ја додека не зоврие, а потоа тргнете од оган и оставете да се излади па прецедете ја и чувајте во стаклено шише.

Пијте една чаша секој ден најмалку 2 часа пред јадење или на празен стомак. ако вкусот не ви одговара може да додадете и мед. Лечењето трае 3 недели после тоа направете пауза од 1 недела па повторете.

 

 

 

17.04.2018 - 13:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега