Спектакл на новиот мост во Русија: „Ноќните волци“ виорејќи знамиња преминаа преку него (видео)

Кримскиот мост вчера беше официјално отворен и тоа ни помалку ни повеќе, туку од самиот преседател на државата, Путин, кој се качи во камион и прв возше низ него.

Нешто подоцна на мостот се појави и колона на бајкери, предводена од водачот на „Ноќните волци', Александар Зладостанов, а случувањето прерасна во вистински спектакал.

Возила и мотори украсени со Руски знамиња, сирени и луѓе кои снимаа и правеа селфи на мостот.

Кримскиот мост ги поврзува полуостровот Крим со Русија, вчера официјално беше отворен за сообраќај.

 

 

 

16.05.2018 - 08:50

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега