Специјално доставени со авион: Погледнете како изгледаат луксузните автомобили на севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун

Неколку автомобили на севернокорејската делегација кои допатуваа во Русија се снимени на улиците во ВВладиводсток, пред посетата на Ким Џонг- Ун.

На снимката се гледа црн „Мајбах“ и „Мерцедес“ Скласа, а двата автомобили се донесени со свион во Русија.

Се очекува состанок помеѓу свајцата лидери Путин и Ким да се одржи на 25 април.

Еве како изгледаат:

 

 

 

Добивајте вести на Viber

23.04.2019 - 18:00

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега