Специјалци распоредени кај Собранието - демонстрантите велат страшно е да се менува името

Знамиња кои се вејат, патриотски песни и порака дека е страшно да се менува имаето, денеска на протестото пред Собранието.

- „Договорот е против сите правила, а некој само си мисли дека може да ги спроведе“, извикуваат присутните, пренесе Макфакс.

Полициските специјалци се наоѓаат зад Собранието, додека напред се распоредени само мал број припадници на полицијата.

 

 

 

20.06.2018 - 20:32

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега