Спасовски: Приведено е едно лице за нападот врз Палевски

Едно лице е приведено за нападот врз бизнисменот Љупчо Палевски, соопшти денеска министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, без да даде други детали.

Палевски среде бел ден, на 17 септември беше  нападнат од две лица со метален предмет кај неговиот дом во близина на трговскиот центар Буњаковец во Скопје.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

25.09.2020 - 17:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега