Спасовски: Не сум јас одговорен за Мијалков и не поднесувам оставка – има кртови на ВМРО-ДПМНЕ во институциите

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски не си поднесе оставка од позицијата Министер за внатрешни работи.

Вели дека се сомнева дека постојат кртови во сите институции кои биле остатоци од владеењето на ВМРО-ДПМНЕ.

Спасовски истакна дека не чувствува лична одговорност бидејќи за да се чувствува одговорност треба да се направи некако пропуст а тој вели дека пропуст не е направен. Вели дека одговорноста треба да се бара во нефункционалноста на системот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

23.02.2021 - 15:13

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега