Спасовски: МВР ќе одлучи дали Џамбаски ќе влезе во Македонија ако се појави на граница

Приоритет ќе биде да се сочува мирот, безбедноста и јавниот ред ако во Македонија  дојде бугарска група која е против македонскиот идентитет на одбележувањето на 4 февруари, денот кога е роден Гоце Делчев, рече Оливер Спасовски. 

Според него, МВР ќе одлучува дали Џамбаски ќе влезе во земјава ако се појави бугарскиот европратеник на граница.

25.01.2023 - 12:08

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега