Состојбата со коронавирусот до 12 часот: Регистрирани 29 нови случаи на коронавирус во земјата, вкупно 177 заболени

Министерството за здравство информира дека во изминатите 24 часа се регистрирани 29 нови случаи на коронавирус во земјата, соопштуваат од таму.

По градови: Скопје (20), Куманово (3), Велес (3), Прилеп (2) и Дебар (1).

Со ова, вкупната бројка на дијагностицирани пациенти со КОВИД-19 денеска до 12.00 часот изнесува 177 лица од кои 1 излекуван и 2 починати пациенти.

Според местото на живеење, досега случаи на КОВИД-19 се регистрирани во:
- Скопје – 108
- Дебар (41) – 1 починат
- Куманово (11) – 1 починат
- Штип (7)
- Велес (3)
- Кавадарци (2)
- Охрид  (2)
- Прилеп (2)
- Гостивар (1)

 

 

 

Добивајте вести на Viber

25.03.2020 - 12:30

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа