Сораја доби скапоцено богатство за роденденот: Додворувач и купи луксузен подарок,

Српската старлета Сораја Вучелиќ неодамна го прослави својот 33-ти роденден а за истиот потрошила вртоглави 80 илјади евра, пишуваат српските медиуми.

Од прославата собрала брдо скапоцени подароци, а со највредните се пофали и на својот Инстаграм профил.

Станува збор за скапоцен часовник кој таа го добила само неколку часа пред прославата, а истиот е од марката „Ролекс“ чија вредност е околу 65 илјади евра.

-Сораја долго го планираше својот роденден и луксузната забава, а сакаше и да ги угости сите свои пријатели во еден австриски локал. Долго го планирала роденденот, а не ни штедела пари за сето тоа, вели извор близок до старлетата.

Изворот открива и дека богат додворувач и го подарил овој скапоцен часовник а истиот бизнисмен живее во Америка.

-Покрај часовникот таа добила и честитка со порака „Дијаманти за најубавиот дијамант“, што сите ги оставило без текст, додава изворот.

 

 

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.11.2019 - 21:22

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега