Соработничката на новиот косовски премиер: „Никогаш Северна, секогаш Македонија”

Скопјанката Влера Ѓакова која е пратеничка во косовското собрание од редовите на владејачкото движење Самоопределување на премиерот Албин Курти ја поддржува македонската јавност која се противи на промена на името и политичката трговија без преседан.

Ѓакова денеска на Твитер напиша:

„Бидете мирни и останете држава. Никогаш Северна, секогаш Македонија”.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

17.02.2020 - 11:36

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега