Сопственик на менувачница претепан во Скопје

Во 15.45 часот во Полициската станица Центар, 56-годишниот Б.П. од Скопје пријавил дека истиот ден околу 13.15 часот пред менувачница во која работел на улицата „Васил Главинов“ бил физички нападнат од лицето С.Ч. при што се здобил со тешка телесна повреда.

МВР информираат дека со С.Ч. бил извршен разговор и по целосно документирањена случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.  

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.05.2019 - 15:35

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега