Сопругот на Ременски со видео од протестот: "Жално Македонија"

 

Протести пред домот на Фросина Ременски за Законот за јазиците. Сопругот на пратеничката, на својот Фејсбук профил објави видео од демонстрантите кои беа собрани пред нивната куќа. Тој смета дека ова што го прават е жално и недолично.

- „Жално Македонијо, Жално ќе ве замолам убаво ислушајте ги недоличните коментари 23 години работам во полиција и штитам народ и држава!“, пишува сопругот на Ременски.

 

 

 

 

 

19.03.2018 - 08:43

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа