Сопругот на починатата жена од трагедијата во Македонија излезе од болница

Сопругот на починатата Кавадарчанка во сообраќајната несреќа која се случи вчера, заедно со 10-годишната внука, се пуштени на домашно лекување.

Телма јавува дека тие имаат гребаници и модринки и пуштени се на домашно лекување.

38- годишната Кавадарчанка која беше најтешко повредена вчера во верижниот судар, почина доцна попладнето на клиниката КАРИЛ во Скопје.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

17.01.2020 - 13:08

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега