Сопругата на Верушевски добила парична отштета за деновите поминати во притвор

Сопругата на Зоран Верушевски, Соња е обесштетена со 17 илјади евра за 175 дена поминати во притвор за случајот „Пуч“, објави 360 Степени. 

Инаку, Верушевски, поранешниот разузнувач и актуелен советник за безбедност на премиерот Зоран Заев доби отштета од над 2, 5 милиони денари за „Пуч“.

За потсетување, тој беше притворен веднаш по бомбите, со обвинувања за неовластено поседување на службениот пиштол, а потоа и за велепредавство и шпиунажа.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.11.2019 - 23:17

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега