Сопругата на покојниот српски пејач си ја отвори душата: „И по 8 години уште боли"

Маја Радовановиќ, сопругата на покојниот пејач на Гранд, Дарко Радовановиќ, за прв пат осум години по трагедијата во која загина тој се огласи и раскажа се за раните кои уште и крварат.

Маја живее во Сремска Митровица, и во потполност е посветена на ќерка си која сега има 11. години.

- Тешко е и после толку години, што друго можам да ви кажам. Посветена сум целосно на детето. Го чуваме споменот за Дарко, вели таа за српските медиуми додавајќи дека сеуште и е тешко.

За потсетување, Дарко настрада во сообраќајка на 11 јуни 2011. година, а зад себе ја остави сопругата Маја и својата ќеркичка Лара.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.06.2019 - 16:42

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега