Сопругата на Никола Кољо е манекенка од пистите во Париз (фото)

 

Српскиот актер Никола Којо на 40 години се ожени со 12 години помладата манекенка Александра Гуриќ. Таа е родена во Сараево, а за време на својата манекенска кариера била дел од модните ревии во Парзи, Лондон, Милано. Кај нас е позната од спотовите на Здравко Чолиќ.

По осум месеци врска, решија да се земат, а имаа скромна венчавка во 2007 година. Во 9-годишниот брак тие имаат две ќерки.

 

 

 

 

 

22.02.2018 - 21:40

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа