Сопругата на Камчев: Јанева имаше само едно барање од мене

Адвокатката Ана Камчева, сопругата на бизнисменот Орце Камчев, во денешното сведочење за случајот „Рекет“ призна дека специјалната јавна обвинителка Катица Јанева никогаш лично не побарала пари од неа, но рече дека имала само едно барање.

Единствено што Јанева побарала, ако што рече, било таа да не се појавува во просториите на СЈО како бранителка на сопругот.

Јанева се јавувала на нејзиниот сопруг Орце Камчев додека беше во домашен притвор за Империја и го убедувала “дека се ќе биде ОК”.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

10.12.2019 - 14:41

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега