Сопруг на директорка во Царина, доби милионски тендер

Сопруг на помошник директорката на Секторот за финансиски прашања во Царинската управа, Саша Сашек Гошева, добил тендер од Царина за одржување интегрален информативен систем, во вредност од 3.999.492 денари, со вклучен ДДВ, објави Нетпрес.

Договорот е склучен помеѓу Царинската управа, застапувана од директорот Ѓоко Танасоски и друштвото за услуги СРЦ, застапувано од Ѓеорги Гошев.

Договорот е објавен и на сајтот за јавни набавки.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.01.2019 - 19:43

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега