Сообраќајка во Македонија: Повреден малолетник

Во 09.15 часот на крстосница од улиците „Филип Втори“ и „Гоце Делчев“ во селото Кривогаштани, прилепско, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Фолксваген Голф“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од 59-годишниот Т.К. од селото и мотоцикл „Јујинг“ без регистарски ознаки, управуван од 17-годишниот Ф.Н. од селото Свето Митрани, прилепско.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил мотоциклистот и бил пренесен во Градското болница во Прилеп.

Увид извршила екипа од Полициската станица Прилеп.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.07.2019 - 10:24

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега