Сообраќајка попладнево во Македонија - сообраќајот на регионалниот пат во прекин

 

Од Автомотосојузот попладнево информираа дека поради сообраќајна несреќа која се случила попладнево на регионалниот патен правец Куманово-Липково кај мостот, сообраќајот е во прекин.

Сѐ уште нема инормации за можни повредени и штетите настанати во несреќата.

Итните екипи се на лице место.

 

 

 

12.01.2018 - 18:13
Фото: 
МИА

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа