Сообраќајка попладнево во Македонија: Сообраќајот целосно во прекин

Тешка сообраќајна несреќа се случила попладнево, по што сообраќајот е целосно во прекин на птот Куманово-Крива Паланка.

-Од 17,00 часот, поради случена сообраќајна незгода, сообраќајот на магистралниот пат Куманово-Крива Паланка (на излез од Куманово) е затворен во двата правци сооопштуваат од АМСМ.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

07.12.2018 - 17:32

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега