Сообраќајка на автопатот Миладиновци- Штип: Едно лице тешко повредено

Едно лице повредено во сообраќајка кај Крупиште.

-Утрово во 07.45 часот во СВР Штип било пријавено дека на автопатот Миладиновци- Штип, кај клучка Крупиште, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „фолксваген пасат“, со штипски регистарски ознаки, управувано од А.И.(20) од Штип и товарно возило „ивеко“, со скопски регистарски ознаки, управувано од З.П. од Скопје, велат од МВР.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил А.И., констатирани во Клиничката болница Штип.

28.07.2021 - 19:23

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега