Сообраќајка кај Прилеп-Битола - сообраќајот затворен

 

 

Поради сообраќајка попладне од 16 часот и 05 минути е во прекин сообраќајот на магистралниот пат А3 Прилеп-Битола, од Тополчани до Кукуричанска раскрсница, соопшти Автомотосојузот на Македонија.

Сообраќајот се одвива по стариот пат, а повеќе детали наскоро.

 

 

 

14.06.2018 - 16:36

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа