Сообраќајка ја разбуди Македонија - Целосно затворен патот Штип-Радовиш

Сообраќајка ова утро ја разбуди Македонија. Во 7 часот и 15 минути, според податоците на Автомото сојузот на Македонија, се случила несреќа на патот Штип-Радовиш.

Поради несреќата во прекин е патот во двата правци, а засега нема податоци за тоа како дошло до несреќата и дали има жртви или повредени.

Се очекуваат детали.

 

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

23.04.2019 - 08:09

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега