Сончев и топол ден среде октормври- УХМР со прогноза за до крајот на неделата

Сончев и топол ден со невообичаено високи температури за овој период од годината ќе биде времето и денеска.

Максималната температура од 31 степени треба да биде измерена во Гевгелија, со Скопје се очекуваат 30 степени, во Штип  29, во Битола  28, во Охрид  24

Сончево и топло со слаб ветер од јужен правец ќе биде времето и во следните неколку дена. Утре максималната температура во Македонија треба да достигне до 30, во петок до 29, а во сабота до 28 степени.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.10.2019 - 07:56

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега