Собранието го одби барањето за анкетна комисиjа за СЈО

Антонио Милошоски, пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, изјави дека Собранието го одбило барањето за формирање на анкетна комисија која ќе треба да испита како и на што го трошел СЈО својот фонд за работа пред неговото расформирање.

– Предлог барањето е вратено на подносителите поради наводни недостатоци – изјави Милошоски, кој истовремено се сомнева дека ракописот на претседателот на Собранието, Талат Џафери, е фалсификуван.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.09.2019 - 18:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега