Собранието донесе одлука за разрешување на Катица Јанева

Собранието на 112. седница со една единствена точка, разрешување на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, која е во притвор и осомничена за случајот „Рекет“.

Собранието со  102  „ЗА“ и  0  гласови „против“ одлучи да ја разреши Јанева од позиција специјален јавен обвинител.

За оваа одлука гласаа „за“ и 27 припадници од заедниците кои не се мнозинство.

Собранието предлогот за разерешување ќе го достави до Советот на ЈО.

 

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.09.2019 - 15:02

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега