Со Спорт Лајф на светско во ракомет - „фати“ највисок коефициент и спремај се за Германија

Спорт Лајф ве носи во Германија на светското првенство во ракомет за мажи, во јануари. Можноста да се навива во живо, таму каде што нашите најдобри ракометари ќе си ги одмерат силите во светски рамки, ќе ја има играчот кој ќе „фати“ највисок вкупен коефициент на тикет со една комбинација, уплатен со приложена Sport Life клуб-картичка во периодот до 31 декември 2018 год.

Имено, на играчот со највисок погоден коефициент ќе му биде доделен пакет-аранжман за две лица на СП во Минхен, со авионски превоз, хотел и вклучени влезници за сите натпревари од групната фаза на Македонија! Вторoпласираниот ќе добие 49 инчен ТВ Samsung, а за третопласираниот е обезбеден мобилен телефон Pocophone F1.

Возбудата во пресрет на првенството веќе започна со Спорт Лајф. Ќе навиваме заедно, а кој ќе „фати“ највисок коефициент ќе се „пакува“ за Минхен.

Репрезентацијата на Македонија ќе игра прво против Јапонија, а потоа ќе ја гледаме и против Бахреин, Хрватска, Шпанија и Исланд. Натпреварите од нашата Б група се одржуваат во Олимписката сала во Минхен.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.12.2018 - 10:37

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега