Со пресврт во второто полувреме, Македонија изгуби од Чешка

Со пресврт во второто полувреме Македонија претрпи пораз од ракометната репрезентација на Чешка, во рамките на ЕП во ракомет 2020.

Македонија на полувреме замина со преднос од два гола, но во второто полувреме Чесите беа подобри од нашите ракометари и заслужено со 27:25 ја остварија првата победа на ова ЕП.

Од 18.15 часот ќе натпреварот од групата че го одиграат домаќинот Австрија против Украина, пошто ќе се знае точниот редослед во Групата Б.

Моменталниот редослед на табелата во Б групата: Австрија 2, Македонија 2, Чешка 2.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.01.2020 - 17:36

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега