Со повреда од куршум во стомакот, момче пренесено во Градската болница

 

Синоќа во 23.00 часот од страна на Итна медицинска помош било пријавено дека во село Арачиново, во чајџилница на улица"10' каде бил како гостин 23 годишниот Е.И истиот бил повреден од залутан проектил, соопшти полицијата.

Лицето е префрлено во Градска општа болница "СвНаум Охридски" каде му е укажана лекарска помош и констатирана му е површинска повреда од залутано зрно во пределот на стомакот

Се преземаат мерки зарасчистување на случајот.

 

 

 

 

14.07.2018 - 12:45

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега