Со пиштол извадил 4 илјади евра од Астра во Скопје

 Утрово е ограбен казино-клубот „Астра“ на бул. „Партизански Одреди“ во Скопје.

Како што соопшти МВР, во 03,20 часот, маскирано лице влегол во казино клубот „Астра“ и со закана со пиштол извршил разбојништво над тројца вработени, од каде одзел околу 250.000 денари.

Се преземаат мерки за откривање на сторителот

најчитано сега