Со оваа песна го испраќаат Смоки - актерите не можат да ги задржат солзите

 

Повеќе од стотина луѓе во моментов се на Новите гробишта за да ја испратат легендата на српското глумиште, Љубиша Самарџиќ.

Меѓу присутните се и голем број колеги на покојниот актер, како и други славни личности.

По опелата, последното испраќање е одбележано со песната „А сад адио“, големиот хит од серијата „Топол ветер“ во кој Самарџиќ остварил една од своите најпознати улоги како актер.

 

 

 

14.09.2017 - 13:37

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа