Со остар предмет повредил 36-годишен маж по сообраќајна несреќа

Полициски службеници од Гостивар го привеле 20-годишниот Х.М. од с.Градец на 13.05.2022 во 22.08 часот.

„Х.М. по претходна расправија и физичка пресметка околу случена сообраќајна незгода, со остар предмет го повредил на раката и ногата М.Х.(36) од истото село“, откриваат од полицијата.

За случајот е известен Јавен обвинител и по негово целосно документирање ќе биде поднесен соодветен поднесок.

14.05.2022 - 16:07

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега