Со остар предмет оштетил неколку прозори: Битолчанка добила закани од својот малолетен внук

Битолчанка добила закани од својот малолетен внук.

-На 13.01.2021 во 13.00 часот во СВР Битола, С.Г.(35) од Битола пријавила дека во 12.30 часот нејзиниот 17-годишен внук со остар предмет оштетил прозорци од куќата и упатил закани кон неа информираат од полицијата.

Тој бил спречен во намерата од полициски службеници кои пристигнале на местото. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.  

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.01.2021 - 17:39

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега