Со метал мавал по сопругата и по мајка ѝ

Вчеравечер околу 20:40 часот, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода К.К.(41) од тетовско село, кој претходно бил пријавен од неговата 35-годишна сопруга дека физички ги нападнал неа и неговата мајка.

Според пријавеното, во нападот користел и метален предмет.

Тој е задржан во Полициската станица Тетово и против него ќе следува поднесок.

30.03.2023 - 18:57

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега